Adwokat Beata Sokołowska | Kancelaria Adwokacka

Nieruchomości

Nasza Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę transakcji sprzedaży i zakupu nieruchomości, zarówno mieszkań, domów, jak i nieruchomości gruntowych. Naszym Klientom pomagamy przy formułowaniu przedwstępnych umów sprzedaży nieruchomości, weryfikujemy projekty aktów notarialnych przygotowywanych przez kancelarie notarialne, jak również bierzemy towarzyszymy naszym Klientom w Kancelarii Notarialnej przy podpisywaniu aktów notarialnych sprzedaży nieruchomości.

 

Naszym Klientom doradzamy również w takich kwestiach, jak: zaliczka czy zadatek przy sprzedaży nieruchomości, a także świadczymy usługi w zakresie doradztwa podatkowego, w tym przygotowujemy stosowne deklaracje podatkowe z tytułu sprzedaży nieruchomości.

 

Nasza Kancelaria specjalizuje się również w przygotowywaniu umów najmu oraz prowadzeniu spraw o eksmisję, a także reprezentujemy naszych Klientów w postępowaniach egzekucyjnych, w których prowadzona jest egzekucja z nieruchomości, zarówno po stronie wierzycieli, jak i dłużników.

 

Prowadzimy również sprawy z zakresu prawa administracyjnego, w tym przygotowujemy wnioski o wydanie pozwolenia na budowę, pozwolenia na użytkowanie, pozwolenia na rozbudowę i przebudowę budynków mieszkalnych, o zatwierdzenie tzw. "samowoli budowlanej", a także o wydanie innych decyzji administracyjnych, jak też odwołań od decyzji organów administracyjnych do organów wyższego stopnia oraz do sądów administracyjnych (wojewódzkich sądów administracyjnych oraz do Naczelnego Sądu Administracyjnego). Reprezentujemy naszych Klientów na każdym etapie postępowania administracyjnego, jak też sądowo-administracyjnego, również w sprawach podatkowych związanych z nieruchomościami.